Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.
Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.
W chwili obecnej specjalista ortodoncji może zaproponować pacjentowi co najmniej kilka rodzajów stałych aparatów
Obecnie nasza pracownia w Łodzi może zaproponować pacjentowi co najmniej kilka rodzajów stałych aparatów. Zobacz, co mamy w naszej ofercie:
Aparat ortodontyczny ma za zadanie:
Chcesz wiedzieć więcej? Działanie aparatu w uproszczeniu polega na tym, że wywiera nacisk na niektóre zęby, wymuszając ich powolne przemieszczanie w obrębie szczęki. Po pewnym czasie nieprawidłowo ustawiony ząb zajmuje właściwą pozycję względem sąsiadujących z nim oraz przeciwstawnych zębów. Leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego trwa średnio dwa lata.
Zainteresowała Cię ta forma leczenia? Przesuwanie zębów aparatami ortodontycznymi wiąże się ze zmianami w obrębie kości. W miejscu, na które ząb jest przemieszczany, dochodzi do stopniowego zaniku tkanki kostnej. Natomiast w miejscu, z którego ząb był przesunięty, kość szczęki ulega powolnemu nawarstwieniu.
Jak długo należy nosić aparat stały? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Okres użytkowania aparatu ortodontycznego wynosi około 12-18 miesięcy. Na ten czas wpływa jednak szeregu czynników:
Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka! To fakt. Rodzi się jednak pytanie czy to rodzic ma wiedzieć kiedy u dziecka założyć aparat ortodontyczny w Łodzi… i jaki? Co powinno zaniepokoić rodzica i kiedy powinien rozważyć wizytę u ortodonty?
Są 2 możliwości:
W takiej sytuacji to najczęściej rodzic wychwytuje pewne sygnały, które wskazują na wadę zgryzu. Wymienię najczęściej występujące to:
Każda z wymienionych sytuacji powinna zasygnalizować rodzicowi konieczność wizyty u ortodonty. Zapraszamy do naszego gabinetu w Łodzi!
Nie istnieje coś takiego jak górna granica wieku leczenia ortodontycznego. Zdrowy rozsądek jednak podpowiada, że istnieją czynniki obiektywne i subiektywne, które mogą to leczenie ograniczać. Są to:
Paradontoza to choroba o podłożu bakteryjnej. Jeżeli jest konieczność założenia aparatu stałego istotne jest, żeby u pacjenta nie występował ostry stan zapalny przyzębia. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że leczenie ortodontyczne może spowolnić proces niszczenia dziąseł i kości, czyli spowolnić paradontozę. Można jednak tego uniknąć korzystając z usług profesjonalnego ortopdonty – zapraszamy do naszego gabinetu w Łodzi.
W przypadkach wątpliwych, niejednoznacznych najlepiej udać się do lekarza ortodonty on podejmie decyzje, a jeśli będzie miał wątpliwości zawsze może skonsultować konkretny przypadek z periodontologiem.
W zdecydowanej większości przypadków po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym liczba kości pozostaje bez zmian. Natomiast odtworzenie prawidłowych kontaktów zębowych, poprawa zgryzu i wyleczenie wady poprawia komfort funkcjonowania pacjenta i spowalnia paradontozę. Jeżeli nawet leczenie ortodontyczne nie będzie w 100% skuteczne, to na 100% spowolnimy zniszczenia, które powoduje paradontoza.
Samo zakładanie aparatu nie boli. Po oczyszczeniu zębów i odpowiednim ich przygotowaniu aparat ortodontyczny jest mocowany do zębów za pomocą specjalnego kleju, a zbieg trwa mniej więcej do godziny czasu. Wystarczy, że skorzystasz z usług sprawdzonego profesjonalisty.
W pierwszych dniach po założeniu aparatu może pojawić się dyskomfort, ponieważ na zęby cały czas oddziaływają siły, które powodują że zęby delikatnie i w sposób niezauważalny dla nas zaczynają się przemieszczać w kości. Większość pacjentów określa go jako ból umiarkowany, który często występuje tylko podczas nagryzania pokarmu.
Częściej jednak niż na ból pacjenci na początku leczenia narzekają na to, że pojawiają się u nich problemy z mówieniem, jedzeniem, czy ślinotok. W przypadku aparatu stałego, który jest zakładany na zewnętrzną część zębów, możemy spotkać się z kolei z bolesnymi otarciami śluzówki.
Adaptacja do aparatu trwa zwykle ok. 7-10 dni. Po tym czasie z reguły pacjent w pełni przyzwyczaja się do obecności aparatu w ustach, a wcześniej wymienione niedogodności znikają. Zależy Ci na prostych zębach? Skorzystaj z naszych usług.
Aparat retencyjny jest zakładany na zęby zaraz po zakończeniu właściwego leczenia ortodontycznego. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie osiągniętych wyników leczenia. Musimy pamiętać, że przebudowa kości trwa jeszcze kilka tygodni po zdjęciu ligatur i zamków i pominięcie tzw. retencji spowoduje, że zęby mogą się rozjechać.
Zależy Ci na zdrowych zębach? Skorzystaj z naszych usług. Głównym zadaniem aparatów retencyjnych jest utrzymanie rezultatów leczenia. Dzięki nim zęby i dziąsła przystosowują się do nowego, poprawnego zwarcia, a kość wokół zębów stabilizuje się. Aparaty te dzielimy na stałe (przyklejane) i ruchome (zdejmowane):
Czas retencji dobieramy indywidualnie dla pacjenta. U dzieci i osób młodych najczęściej długotrwała retencja nie jest potrzebna (kilka-kilkanaście miesięcy). U dorosłych często słyszy się, ze retencja powinna trwać do końca życia.
Nasze ciało ciągle podlega zmianom, starzejemy się i zużywany i taka sama tendencje występuje w obrębie zębów. Dochodzi do ich fizjologicznego (naturalnego) starcia, a należy również pamiętać, że zęby mają tendencje do powolnego przesuwania się do przodu (w efekcie może dochodzić do ich stłoczenia w najbardziej widocznym odcinku przednim). Dodatkowo spotykamy się z sytuacjami, kiedy pacjenci mają zaburzone odruchy, z których nawet nie zdają sobie sprawy, np. złą pozycję języka. Skorzystaj z naszych usług i umów się na pierwszą wizytę.
Mycie zębów z założonym aparatem ortodontycznym sprawia duże trudności. Szczególnie trudno oczyścić powierzchnie zębów w bezpośredniej okolicy zamków ortodontycznych oraz przestrzenie między-zębowe, gdzie pacjent ma problemy z przełożeniem nitki dentystycznej nad metalowym łukiem aparatu.
Każdy z użytkowników aparatu ortodontycznego powinien pamiętać o tych zaleceniach, aby:
Dodatkowo warto nie zapominać o całym spektrum profesjonalnych zabiegów profilaktyki stomatologicznej:
Zdrowy rozsądek i wieloletnie obserwacje podpowiadają, że zabiegi te należy wykonywać co 3-6 miesięcy i bezwzględnie po zdjęciu aparatu stałego.
Chcemy przecież mieć równe, a przede wszystkim zdrowe zęby.
Szczegółowy cennik wszystkich rodzajów aparatów stałych oraz kompleksowy cennik leczenia ortodontycznego otrzymuje pacjent na wizycie konsultacyjnej . Cennik aparatów stałych oraz dodatkowych zabiegów jest omawiany z pacjentem na podstawie zdjeć rzeczywistych w komputerze i z użyciem typodontow .
Zapraszamy. Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów.